تاریخچه

در گذشته نه چندان دور در کشور بخش مسافری راه‌آهن در کنار بخش باری ایفای نقش می‌نمود. لیکن با هدف ایجاد امکان بروز تحولات اساسی و رشد کیفیت ارائه خدمات، شورای عالی اداری در هفتاد و ششمین جلسه خود در سال 76 بنا به پیشنهاد مشترک سازمان امور اداری و استخدامی وقت کشور و وزارت راه و ترابری و در راستای استراتژیهای بخش حمل و نقل مسافر و سیاستهای برنامه دوم توسعه تصویب نمود که فعالیتهای مسافری از راه آهن ج.ا.ا. منتزع و به شرکت حمل و نقل ریلی رجا واگذار شود.

این شرکت از ابتدا با سهام صد درصد دولتی و متعلق به راه آهن فعالیت می نمود. سپس در راستای تحقق اصل 44قانون اساسی، بر اساس مصوبه هیئت وزیران و به استناد ابلاغیه سازمان خصوصی سازی از تاریخ 1388/12/26 کلیه حقوق مالکانه شرکت رجا، به سازمان تأمین اجتماعی بابت رد دیون دولت واگذار گردید. درحال حاضر نیز این شرکت می‌کوشد با بهره گیری از تخصص و تجربه بالغ بر 1100نیروی کارآمد در زمینه‌های مختلف مدیریتی، طراحی، مهندسی، برنامه ریزی، پژوهشی، بهره‌برداری، خدمات‌رسانی و تعمیرات و با استفاده از امکانات موجود، شرایط مطلوب‌تری را برای مسافرین فراهم آورد.

شرکت حمل و نقل ریلی رجا؛ سازمانی پیشگام در امر پاسخ‌گویی، مشتری مداری و تکریم ارباب‌رجوع است که همواره کوشیده تا سطح کمی و کیفی خدمات مسافری به هم‌وطنان و گردشگران عزیز را بهبود و ارتقا بخشد. شرکت رجا، اکنون باگذشت دو دهه و با در اختیار داشتن سهم عمده‌ای از واگن‌های مسافری و خدماتی حوزه حمل‌و‌نقل ریلی مسافری کشور، با در دست داشتن حدود 65 درصد سهم بازار جابه‌جایی مسافر ریلی، همچنان به عنوان اصلی‌ترین شرکت ارائه‌ی خدمات مسافری ریلی به فعالیت خود ادامه می‌دهد. هم چنین با بهره گیری از دانش و تجربیات مربوط به این بخش، بنا دارد باتقویت و نوسازی ناوگان، افزایش جابه‌جایی مسافر و افزایش سرعت قطارها، خدمات بهتر و بیشتری به مردم عزیز ارائه کند. ارتقای سطح کیفی خدمات (ایمنی، سرعت، رفاه) درحد استانداردهای بین المللی، راه‌اندازی قطار در مسیرهای بین شهری و محلی، بازسازی ناوگان متناسب با سطح نیاز مشتریان، کاهش میانگین عمر ناوگان ریلی مسافری کشور، راه‌اندازی سامانه‌ی ارتباط با مشتری (CRM) و پی‌گیری بروز و مؤثر نیازها و انتظارات مشتریان، توسعه‌ی برنامه‌ها‌ی فرهنگی از قبیل راه‌اندازی کتابخانه، تهیه و توزیع روزنامه و مجلات در قطارها، دورنمای توسعه‌ی خدمات این شرکت است.

در راستای توسعه‌ی ارتباطات و تعامل مؤثر با مشتریان، بازنگری در رویکرد اطلاع رسانی و ارتباطات رسانه‌ای با در نظر گرفتن کارکردهای رسانه‌های نوین، ایجاد پرتال جدید با گستردگی خدمات و امکانات بیشتر برای اپراتورها، ارسال برنامه حرکت و خبرنامه‌های الکترونیکی برای مشترکان، پاسخ‌گویی به ایمیل‌های ارسالی از سوی مخاطبان شرکت، بارگذاری تور مجازی قطارها، طراحی و انتشار نرم‌افزار چندرسانه‌‌ای رجا، راه‌اندازی کانال‌ها و صفحات اطلاع رسانی در شبکه‌های مجازی و … از جمله امکانات و خدماتی است که در حوزه اطلاع‌رسانی و ارتباط با مشتریان طراحی و اجرا شده است. این شرکت با بهره‌گیری از فن‌آوری‌های الکترونیکی – دیجیتالی و افزایش کانال‌های ارتباطی خود قصد دارد تا با شناخت انتظارات و توقعات مشتریان و مخاطبان، از نیازهای آتی آنها با خبر شود و امروز، برای رفع نیازهای فردای مخاطبان چاره اندیشی کند.

امید است با برقراری ارتباط دوسویه و در سایه‌ی عزم راسخ، برنامه‌ریزی و تدبیر لازم، این شایستگی را داشته باشیم تا انتخاب نخست مشتریان برای سفر و کسب بالاترین امتیاز در جلب رضایت هم‌وطنان عزیز باشیم.

باشگاه طلایی

قطارهای چهار تخته

قطارهای صندلی

قطارهای شش تخته

حمل خودرو با قطار

قطارهای حومه ای

قطارهای بین الملل

قطارهای گردشگری

تخفیف ویژه برای اعضای باشگاه طلایی :

باشگاه طلایی در راستای کاهش از دست دادن استعدادها و آینده سازان این مرز و بوم در تصادفات جاده ای طرح تخفیف ویژه خرید بلیت قطار را طی یک قرارداد رسمی با شرکت حمل و نقل ریلی رجا نهایی کرد

بر پایه توافق نامه امضا شده میان باشگاه طلایی و شرکت حمل و نقل ریلی رجا، کلیه اعضای باشگاه طلایی از تخفیف استثنائی 5% الی 15% ( بسته به زمان و مسیر سفر ) در استفاده از کلیه خدمات شرکت حمل و نقل ریلی رجاء برخوردار گردیدند.

علاقه مندان برای مشاهده و خرید بلیت قطار به وبسایت مراجعه کنید و فقط از قطارهای شرکت رجاء خریداری نمایید

کد تخفیف همان کد ملی اعضا است.